I Love Poland w wyścigu RORC TRANSATLANTIC RACE 2022!

Jacht I Love Poland po raz pierwszy w RORC TRANSATLANTIC RACE 2022!

8 stycznia jacht I Love Poland wystartuje z Lanzarote na Wyspach Kanaryjskich w regatach TRANSATLANTIC RACE 2022, których organizatorem jest Royal Ocean Racing Club.

Trasa mierząca około 2995 mil morskich prowadzi z Puerto Calero na Lanzarote do Camper & Nicholsons Port Louis Marina na Grenadzie. Grenada należy do grupy małych wysp w południowej części Morza Karaibskiego. Jest jednym z najmniejszych państw na półkuli zachodniej.

W tym roku zapowiada się rekordowa frekwencja wyścigu. Do rywalizacji przez Ocean Atlantycki zgłosiło się ponad 30 jachtów czyli około 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących 22 narodowości.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę jachtów wyczynowych zgłoszonych do edycji 2022 RORC TRANSATLANTIC RACE, spodziewana jest zacięta walka o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach.

W regatach zmierzą się różne jednostki: od 10 metrowego jachtu Jangada po 33 metrowy Comanche, który jest posiadaczem rekordu żeglugi jednokadłubowców przez Atlantyk. Wystartuje również kilka jednostek klasy Volvo Open 70 takich, jak I Love Poland, dla której będzie to pierwszy start w RORC TRANSATLANTIC RACE.

W 14 osobowym składzie załogi I Love Poland popłyną laureaci programów szkoleniowych, oraz sternik i kapitan – Grzegorz Baranowski. Dla jachtu I Love Poland będzie to najdłuższy wyścig, w którym startował.

Dystans prawie 3 tysięcy mil morskich jacht I love Poland, w zależności od warunków pogodowych, powinien pokonać w ciągu dziesięciu do kilkunastu dni.

Trzymamy kciuki za polską załogę!

poprzedni artykułnastępny artykuł