Integracja na jachcie ILP

Zastanawiasz się, czy uda ci się zgrać z załogą I Love Poland? Jeśli lubisz ten sport, jesteś wyrozumiały dla innych i nie jesteś indywidualistą (praca w grupie to podstawa) to nie masz się o co martwić!

Program szkoleniowy „I Love Poland” został stworzony dla silnych i zmotywowanych żeglarzy, którzy nie boją się wyzwań, a jednocześnie praca na wodzie jest dla nich pasją.

Podpytaliśmy jednego z załogantów, jak z jego perspektywy wygląda proces wdrażania się załogi przy tym projekcie. Odpowiedział, że „ (…)w zasadzie jest to niekończący się proces. Myślę że po pierwszym roku pływania osiągnęliśmy dość zadowalający nas poziom, dzięki czemu wiemy, jak prowadzić jacht bezpiecznie i w miarę szybko. Teraz musimy włożyć jeszcze więcej pracy, aby dzięki współpracy ten jacht jeszcze szybciej pływał. Często dyskutujemy na temat naszego zgrania, czasami je lekko zmieniamy, aby spróbować nowych opcji. Szukamy optymalnego ustawienia i myślę, że tak jak w każdym sporcie nigdy go nie znajdziemy. Co nie znaczy, że nie robimy postępów. Staramy się tak zmieniać nasze zgranie, aby osiągnąć ustalone wcześniej cele.”

Dotychczas cała załoga wspólnie wyznacza cele treningowe, ich sektor oraz kwestie do przepracowania. Dotyczy to nie tylko pracy na jachcie, ale również pracy nad integracją załogi. Panuje tu pełna transparentność, załoganci nie boją się krytyki, ponieważ wiedzą, że każda konstruktywna uwaga na temat ich umiejętności zarówno miękkich, jak i tych sportowych, jest kolejnym krokiem do ich osobistego rozwoju. Każdy z załogantów ma swoje własne, poboczne cele. Jest jednak jeden główny, do którego dąży cała załoga: nauka dobrej współpracy w załodze oraz udział we wszystkich najważniejszych regatach świata.

Jeśli masz podobne aspiracje i cele, nie zwlekaj i aplikuj już dzisiaj – do 16 grudnia trwa nabór do programu szkoleniowego I Love Poland.

Załodze życzymy STOPY WODY POD KILEM, a tych, którzy jeszcze nie aplikowali – zapraszamy do zgłoszenia się do programu szkoleniowego.

poprzedni artykułnastępny artykuł