List motywacyjny jednym z warunków aplikowania

Zastanawiasz się, co napisać w liście motywacyjnym albo czy ten projekt jest dla Ciebie? To ostatnie chwile na podjęcie decyzji i przedstawienie swoich atutów.

Marzysz o starcie w wokołoziemskich regatach Vendee Globe albo The Ocean Race? Czy da się precyzyjnie zaplanować swoją żeglarską ścieżkę kariery? Ponoć, kto raz połknie bakcyla żeglarstwa, nigdy nie będzie chciał się go pozbyć i z pewnością zarazi nim innych.

Żeglarstwo to dyscyplina sportowa, ale również pomysł lub nawet sposób na życie. Może być przygodą, rekreacją albo wyczynem na najwyższym poziomie. Sklasyfikować żeglarstwo jest bardzo trudno, gdyż jest ono wielowymiarowe. Wodne i lodowe, śródlądowe i morskie, regatowe i turystyczne. Można żeglować na jachcie, żaglowcu, desce windsurfingowej, bojerze, a nawet kiteboardingu. Same regaty mają różnorodną formułę: od wyścigów flotowych i match racing po etapowe albo bez zawijania do portów okrążanie globu.

Dla każdego żeglarza co innego może stanowić przysłowiowy Mount Everest. Może to być medal olimpijski, regaty o Puchar Ameryki czy start w wokołoziemskich zawodach. Tak, jak różne cele, nie ma też jednej ścieżki do nich prowadzącej. Zdobywanie doświadczenia, otwartość, pokora i ciężka praca to tylko część przepisu na sukces. Ważnym jest również umiejętność korzystania z okazji, które pojawiają się na naszej drodze.

Jacht I Love Poland stał się jednostką dydaktyczną, na której pokładzie szkolą się nowe pokolenia młodych polskich regatowych żeglarzy oceanicznych. ILP to wyjątkowy, największy projekt sportowy promujący Polskę za granicą. Aktualny program szkoleniowy umożliwi ośmiu najlepszym kandydatom udział w treningach na tym supernowoczesnym jachcie jednokadłubowym trzeciej generacji Volvo Open 70 o długości 21,5 i szerokości 5,35 oraz 34. metrowym maszcie.

To nie jest szkółka żeglarska, a profesjonalny i ciężki żeglarski trening. To również trening pracy zespołowej i myślenia o innych. O jacht trzeba dbać, dużo na nim trenować i ani na chwilę nie zapominać o bezpieczeństwie.

Po co ten wysiłek? Żeglarstwo nie tylko uzależnia, ale dzięki obcowaniu z dzikimi żywiołami: wiatrem i wodą pozwala poczuć nieograniczoną wolność. Żeglarstwo kształtuje i wzmacnia charakter. Jest wyzwaniem, gdyż wymaga od nas nieustannej pracy nad samym sobą, nad własnymi słabościami i ograniczeniami. Na morzu nie można być aktorem, na morzu ujawniają się wszystkie niedoskonałości, warto więc być od początku szczerym i pokornym wobec załogi i żywiołów. Często brak jest miejsca na wahanie i niepewności, ale nie można też szarżować i podejmować niepotrzebnego ryzyka. Żeglarstwo to sport, dzięki któremu możesz poszerzyć swoje horyzonty, nieustannie zdobywać nowe doświadczenia i poznawać różne miejsca na świecie.

Wyjaśnij, dlaczego chcesz pływać na ILP i dlaczego właśnie Ty jesteś dobrym kandydatem.
Pokaż swoje umiejętności i motywację. Bądź zdecydowany ciężko pracować, uczyć się i trenować.

Napisz list motywacyjny i aplikuj!

poprzedni artykułnastępny artykuł