Szkolenie na jachcie I Love Poland połączone z uzyskaniem ważnych uprawnień!

Trwa nabór do III edycji Programu Szkoleniowego ILP. Piętnastu wybranych w procesie rekrutacji uczestników nie tylko weźmie udział w treningach na jachcie klasy Volvo Open 70, ale będzie również uczestniczyć w kursach podwyższających ich kwalifikacje. Już w kwietniu dla Laureatów planowane jest szkolenie Sea Survival oraz kurs na radiooperatora SRC.

Cele Programu związane są ze szkoleniem młodych polskich żeglarzy poprzez umożliwienie im kontynuacji sportowej kariery. Takie szkolenie, to nie tylko poszerzenie umiejętności praktycznych, ale również kwalifikacji. Kapitan Grzegorz Baranowski podkreśla: Staramy się, żeby uczestnicy Programu wyszli wyszkoleni w pełni, czyli nie tylko będą wiedzieli, jak zrobić pewne manewry, ale zdobędą również wiele nowych kwalifikacji i licencji. Jesteśmy wylęgarnią polskich kapitanów. Jachtem I Love Poland pokonujemy wiele mil morskich, w tym sporo na wodach pływowych, co jest podstawą do uzyskiwania kolejnych uprawnień polskich. To jest bardzo wartościowe, że tym młodym ludziom, oferujemy nie tylko możliwość popływania na jachcie klasy Volvo Open 70, ale też możliwość zrobienia uprawnień, które ułatwią im dalsze pływanie po oceanach.

Uprawnienia to wartość dodana, ale najważniejsze są umiejętności i wiedza, którą Laureaci Programu zdobędą podczas tych szkoleń. Ćwiczenia praktyczne wykonywane podczas szkolenia Sea Survival zwiększą bezpieczeństwo całej załogi ILP, a kurs radiooperatora ułatwi umiejętne poruszanie się w eterze, od czego również może zależeć bezpieczeństwo i komfort codziennej żeglugi.

W składzie załogi każdego jachtu mającego na pokładzie zarejestrowaną „UKF-kę”, czyli radiostację VHF musi znajdować się osoba mająca uprawnienia do jej obsługi. Licencja radiooperatora SRC VHF to również, poza patentem uprawniającym do prowadzenia jachtów, dokument niezbędny do czarteru. Nie chodzi tu jednak o sam dokument, a o umiejętności, które zdobywają uczestnicy podczas szkolenia, takie jak: zasady poprawnej obsługi sprzętu, skomplikowane procedury, listę i przeznaczenie kanałów, podstawowe angielskie zwroty w komunikacji morskiej, alarmy i ich odwoływanie. Program kursu poza obsługą morskiej radiostacji VHF obejmuje też wykorzystanie elektronicznych systemów alarmowania i lokalizacji, takich jak radiopławy EPIRB, transponder SART, czy system AIS.

Kursy zaplanowane są na kwiecień w ramach krajowego zgrupowania szkoleniowego. Dla uczestników odbędą się też wykłady dotyczące przepisów regatowych, pozycji na jachcie i obsługi I Love Poland. Podczas tego kilkudniowego zgrupowania Laureaci zostaną podzieleni na trzy grupy, w których na przełomie maja i czerwca odbędą szkolenie praktyczne na jachcie. Trzeci już Program szkoleniowy ILP wyłoni więc nie tylko piętnastu uczestników, z których może kilku pozostanie na stałe w załodze, ale też pozwoli na poszerzenie wiedzy i umiejętności przydatnych na kolejnych szczeblach żeglarskiej kariery.

Wobec tego, jeśli spełniasz wymagania rekrutacji opisane w regulaminie, chcesz się rozwijać żeglarsko, poczuć frajdę z pływania na oceanicznej maszynie regatowej to nie zwlekaj i aplikuj do Programu. Wyślij swoje zgłoszenie do 6 kwietnia, dzięki któremu masz szansę dołączyć do załogi I Love Poland i zdobyć niesamowite doświadczenie.

poprzedni artykułnastępny artykuł