Jak wyglądał rok 2022 dla I Love Poland?

W całym 2022 roku załogę I Love Poland tworzyli sami Polacy, a we wszystkich regatach wystartowało 28 różnych osób, przy czym jednorazowo załoga liczy 14. Załoga odniosła wiele sukcesów wynikowych oraz zrealizowana została IV edycja Programu Szkoleniowego.

Wyniki jachtu I Love Poland w 2022 roku:

RORC Transatlantic Race – 3 m. IRC Super Zero

RORC Caribbean 600 – 3 m. IRC Super Zero, 1 m. CSA 1

St. Maarten Heineken Regatta – 3 m. CSA 1

Orvaldi B8 Race – 1 m. Open, rekord trasy

Roschier Baltic Sea Race – 1 m. Line Honours

Rolex Middle Sea Race – 3 m. Line Honours

Załoga I Love Poland została doceniona przez międzynarodowe organizacje i otrzymała w 2022 roku nagrody:

  • IMA Caribbean Maxi Challenge– Międzynarodowe Stowarzyszenie jachtów klasy Maxi IMA ustanowiło nagrodę dla najlepszego jachtu cyklu karaibskich regat. W czterech regatach rozgrywanych od stycznia 2022 roku wzięło udział ponad 30 jachtów maxi, a punktowane były najlepsze rezultaty z dwóch startów. W podsumowaniu tego osiągnięcia Maxi IMA zwróciło uwagę na unikalność projektu I Love Poland i wyjątkowo niski wiek załogi składającej się w 100% z polskich żeglarzy i żeglarek.

  • 2 miejsce w klasyfikacji IRC Super Zero za sezon 2022 – nagroda Royal Ocean Racing Club

  • Trofeum Duncan Munro-Kerr Youth Challenge dla Borysa Michniewicza, pitmana w załodze I Love Poland. Nagroda przyznawana jest przez Royal Ocean Racing Club najmłodszemu członkowi załogi na jachcie, który uplasował się w pierwszej trójce swojej klasy IRC. Załogant musi być na pokładzie w co najmniej trzech regatach i mieć od 18 do 25 lat.

oraz w Polsce III Nagrodę Honorową „Rejs Roku 2022” – za regatowe sukcesy podczas wielu prestiżowych imprez oraz konsekwentnie realizowane programy szkoleniowe.

W 2022 roku odbyła się IV edycja Programu Szkoleniowego. Przekroczona została liczba tysiąca aplikacji – przez cztery lata przyjęto łącznie 1173 zgłoszenia polskich żeglarzy i żeglarek chętnych do doskonalenia żeglarskich umiejętności. W tym roku kolejnych 15 uczestników i uczestniczek wybranych w procesie rekrutacji, wzięło udział w szkoleniu I Love Poland. W treningach na pokładzie I Love Poland uczestniczyli również zawodnicy Kadry Narodowej oraz żeglarze niepełnosprawni Polskiego Związku Żeglarskiego.

W sezonie 2022 jacht I Love Poland przepłynął w trakcie regat, treningów i rejsów około 18 000 mil morskich.

Dziękujemy za śledzenie naszych działań i kibicowanie w 2022 roku!

#ILP #PFN #ILovePoland

poprzedni artykułnastępny artykuł